3 ważne funkcje nowoczesnych wzmacniaczy WiFi

by

Słaby zasięg WiFi w domu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, aby rozwiązać ten problem odpowiednim urządzeniem.

Jeszcze kilka lat temu z internetu korzystaliśmy tylko w jednym miejscu domu – najczęściej w pokoju, który dumnie określaliśmy mianem „komputerowego”. Dziś sytuacja wygląda całkiem inaczej. Posiadamy wiele urządzeń, które bezprzewodowo łączą się z internetem z różnych miejsc domu. To smartfony, tablety, notebooki, zegarki, opaski, czytniki książek i wiele, wiele innych. Taka sytuacja spowodowała, że zasięg sieci WiFi stał się niewystarczający. Rozwiązaniem problemu są wzmacniacze WiFi nazywane również range extenderami lub ekspanderami WiFi. Dziś opowiemy o najnowszych funkcjach wzmacniaczy WiFi, które pozwolą na jeszcze lepsze rozszerzenie zasięgu bezprzewodowego internetu.

linksys1

Technologia Spot Finder

Technologia Spot Finder sprawdzi położenie Twojego wzmacniacza sygnału, a następnie poinformuje Cię jeśli znajduje się za blisko lub za daleko.

Wzmacniacze WiFi marki Linksys zostały wyposażone w unikalną technologię Spot Finder, która pozwala ułożyć urządzenie w najlepszej odległości od routera. Dobre ułożenie gwarantuje najlepszy poziom wzmocnienia sygnału. Funkcja działa na poziomie oprogramowania. Informacja o odległości wyświetlana jest na przejrzystym schemacie.

linksys2

Automatyczne przełączanie między sieciami

W wielu urządzeniach przełączanie między siecią generowaną przez router a siecią generowaną przez wzmacniacz, nie następuje automatycznie. W urządzeniach Linksys zastosowano technologię Seamless roaming, która gwarantuje automatyczny wybór sieci w zależności od Twojej lokalizacji. Oznacza to, że prowadząc rozmowę głosową poprzez komunikator internetowy, możesz swobodnie przemieszczać się po domu bez obawę o zerwanie połączenia. Przełączanie sieci jest nieodczuwalne dla użytkownika.

linksys3

Częstotliwości

Jeśli korzystasz z routera dwuzakresowego, jedynym słusznym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wzmacniacza oferującego taką samą ilość zakresów – tylko wtedy będziesz mógł skorzystać z dwóch pasm i możliwości, które oferuje router. Routery i wzmacniacze WiFi zgodne z najnowszymi standardami sieci bezprzewodowych znajdziesz w ofercie marki Linksys.